Ostatní aktivity

Co si vyberete, je jen na vás....

V okolí Chalupy Doubice lze nalézt mnoho možností, jak strávit příjemný čas. Je jen na vás, jestli si vyberete tiché čekání na úlovek u jednoho z doubických rybníků, navštívíte spinningové centrum hned vedle chalupy v Hotelu JEF, využijete místní tenisové kurty nebo se vaším cílem stane adrenalinová projížďka na čtyřkolkách na nedalekém ranči. Každý si může najít pro sebe to své. I pro děti je v okolí mnoho možností, které přinesou vašim dětem hodně radosti a zážitků.

Můžete se inspirovat z možností, které jsme pro Vás připravili na této stránce.

Spinning - Walking - K2-Hikking

Co je to INDOORCYCLING (spinning)? Jedná se o velmi účinné aerobní cvičení na stacionárních kolech, kdy můžete spálit až 8x více než např. na aerobiku a to bez toho, aby jste zatížili klouby. Navíc jste silně motivováni týmem a rytmickou taneční hudbou...Se spininkem mají místní instruktoři letité zkušenosti, neboť jezdili v prestižních pražských spinningových centrech.

Seznamte se s WALKING PROGRAMEM! Seznamte se s novým typem aerobního cvičení, které vychází z nejpřirozenějšího lidského pohybu - CHŮZE. Cvičení probíhá na speciálně vyvinutém Walking Trainer trenažéru s individuálně nastavitelnou zátěží, který simuluje chůzi do kopce. Walking program je vhodný pro všechny věkové kategorie s různou úrovní fyzické zdatnosti.

Rezervace prosíme na uvedeném mobilním čísle pouze formou sms (ne vždy můžeme vzít telefon, na sms budeme reagovat jak nejrychleji to bude možné) a nebo na e-mailu doubice@hotel-jef.cz

Kontakt: Hotel JEF, Doubice 107,
tel.: +420 605 489 523

 


Tenis v Doubici

Tenisové kurty u restaurace Stará hospoda jsou vzdálené cca 300m od Chalupy Doubice. Cena 100.- Kč/hod., nutno rezervovat v restauraci u obsluhy. Mimo letní sezonu dle dohody. Tenisová hala 4km v Krásné Lípě (200.- Kč/hod). Kurty lze využít i pro volejbal či nohejbal.

 


Jízdy na koních

Na území národních parků je jízda na koních povolena pouze v místech, vyhrazených pro tento účel správou parku. V NPČŠ je pro jízdu na koních vyhrazena a v terénu vyznačena trasa mezi Kyjovem, Doubicí a Tokání, která je v celém úseku vedena po lesních cestách. V okolí Národního parku České Švýcarsko se nachází více provozovatelů jezdeckých sportů a k hlavním patří jezdecký areál ve Všemilech a jízdárna v Doubici či v Labské Stráni.

Jízdárna Doubice, Jezdecký klub - Všemily
Doubice 174, Všemily 110, 407 16 Jetřichovice
Tel.: +420 737 333 916, Tel.: +420 412 555 353
www.jizdarna-vsemily.cz

Koupání a aquacentra

Kyjovská přehrada:
Vzdálenost 3 km od Chalupy Doubice. Nabízí se koupání ve velké, volně přístupné přehradě v krásném prostředí. V těsné blízkosti se nachází hojně navštěvované Kyjovské údolí. Na břehu přehrady je dřevěný stánek s občerstvením a posezením. Parkování podél příjezdové cesty cca 30m od přehrady. Lze využít jako zastávku v rámci výletu pěšky i na kolech.

Koupaliště Spobyt u Jetřichovic:
Vzdálenost 9 km od Chalupy Doubice. Přírodní koupaliště leží v Národním parku České Švýcarsko. První polovina koupaliště s maximální hloubkou 1,3 metru je určena neplavcům. Druhá polovina je pro plavce a dosahuje maximální hloubky 2,5 metru. Koupaliště je napájeno vodou z potoka Chřibská a má travnaté pláže. Vybavení zahrbnuje WC, převlékárny, možnost občerstvení a je zde hřiště pro volejbal. Oblast je vhodná pro turistiku a cykloturistiku.

Aquapark Děčín:
Vzdálenost 28 km od Chalupy Doubice. Plavecký areál Děčín nabízí 25 m plavecký bazén, tři tobogány, skluzavku, dvě velké vířivky, divokou řeku, jízdu na pneu, plaveckou školu, solárium, saunu, páru, fitness, občerstvení, bezbariérový přístup. Aquapark Děčín je součástí plaveckého areálu s venkovním koupalištěm. Tel.: +420 412 70 42 11; www.dcsportovni.cz


Aquapark v Grosschonau:
Vzdálenost 14 km od Chalupy Doubice. TRIXI Park v Großschönau v blízkosti Varnsdorfu jistě bude vítaným zpestřením Vašeho pobytu v Českém Švýcarsku a Lužických horách. Je to největší přírodní rekreační park v Sasku. Jedná se o tropický aquapark, který potěší malé i velké. Nabízí průtokový kanál, venkovní bazén a mnoho zábavy po celý den, protože komplex Trixi parku je velmi rozsáhlý. K dispozici je zejména orientální sauna, venkovní koupaliště, rybník s lodičkami, bazény, bazénky a relaxační wellness centrum, vířivky, vodopády či protiproud. Návštěvníkům slouží ubytování, chatky, kemp, solárium, občerstvení. www.trixi-park.de

 


Paintball

Tuto oblíbenou atrakci najdete opět v nabídce služeb ranče Malevil www.malevil.cz.

Čtyřkolky a off-roady

Lákají Vás nepřekonatelné překážky, nekonečné bláto, cesty které ani nejsou cestami, krásná příroda, místa kam se ani pěšky neodvážíte?Máte rádi adrenalin,napětí a dobrodružství?

Tyto oblíbené atrakce najdete v nabídce služeb ranče Malevil www.malevil.cz. Ten je vzdálen 25 km od Chalupy Doubice. Zábava je určena nejen pro širokou veřejnost, mládež a zájemce o automobilový sport, ale i zájmové skupiny. Jsou pořádány výlety a expedice na čtyřkolkách Suzuki King quad 450 a speciálně upravených vozech Nissan Patrol 2,8 GR expeditions.

 


Adrenalin park

Adrenalin park Janská:
Vzdalenost 18 km od Chalupy Doubice. Jde o lokalitu spojující krásnou přírodu, historii a jedinečné adrenalinové možnosti. Adrenalin Park je lanové centrum vytvořené z nízkých a vysokých lanových překážek umístěných na dřevěných kůlech, nebo na stromech. Největší atrakcí místních lanových center je obří houpačka s adrenalinovým přetížením 2G nebo 200 m dlouhý skluz lanovkou. Lanová centra jsou záměrně postavená tak, aby umožnily zažít nevšední zážitky, výzvu a adrenalin a zároveň sloužily jako efektivní nástroj pro posilování týmového ducha, budování týmové spolupráce a upevňování vztahů ve skupině v rámci různých firemních akcí a teambuldingů. Překážky v Adrenalin Parku jsou týmové i individuální a nabízí širokou škálu aktivit s možností zapojení až několika desítek účastníků najednou. Veškeré aktivity v lanovém centru probíhají pod odborným vedením instruktorů.

Lanové centrum Malevil:
Lanové centrum ve výšce 16,5 metrů nad zemí a je specifické soustavou visutých lanových překážek s lezeckou stěnou, samostatně stojícího sloupu a dalších překážek. Vyzkoušet můžete například provazový žebřík, výstup na samostatný sloup, Tarzaní skok, vysokou kladinu či Jakobův žebřík. Největší atrakcí je obří houpačka s adrenalinovým přetížením 2G a 200 m dlouhý skluz lanovkou nad celým areálem ranče Malevil.

Obě lanová centra (Janská i Malevil ) lze objednat na info@adrenalinpark.com nebo na tel: +420 774 700 301