Zimní sporty

Ski areál JÍŘETÍN POD JEDLOVOU

jedlovaLyžařský areál Jedlová je největší v Lužických horách, dva vleky s hodinovou kapacitou 1200 osob navazují na upravované sjezdové tratě s celkovou délkou 5 kilometrů. Sjezdové tratě jsou pravidelně upravovány rolbou. U vleků je zajištěno občerstvení.

Areál se nachází v katastru obce na severním úpatí této západní části Lužických hor mezi Jedlovou, na jejímž vrcholu (774 m) stojí rozhledna s horskou restaurací, a bývalým hradem Tolštejnem (650 m), kde se nachází nově otevřená stylová restaurace. Lyžařské vleky jsou na severovýchodním svahu vrchu Jedlová. V současné době jsou v areálu provozovány dva lyžařské vleky, a to od hotelu Slovan na vrchol Jedlové v délce 1200 m a na »Mezích« v délce 800 m. Provoz vleků je v případě dostatečného množství sněhu zajištěn od 9 hod. do 16-17 hod. podle intenzity denního světla. Obtížnost tratí: modrá a červená. Běžkařům se zde nabýzejí trasy v krásném romantickém prostředí. Tratě uspokojí i náročné lyžaře. Jejich délka je 5km a vedou přes horu Jedlová až k hřebenům Lužických hor.

K areálu je možný příjezd osobním automobilem, který lze odstavit na konci Tolštýnské ulice do prostoru upraveného veřejného prostranství. U stanice vleku stojí hotel Slovan, který nabízí občerstvení v hotelové restauraci. V areálu Jedlová se připravuje v I. etapě projektová dokumentace na modernizaci a rozšíření celého areálu, včetně projektů na umělé zasněžování a osvětlení části sjezdových tratí. Z jiřetínského náměstí směrem na Děčín naleznete po 1,5 km přímo u hlavní silnice II/264 další možnost lyžování v areálu, který vybudovala obec Horní Podluží. Zde je možné provozovat lyžování i v případě nedostatku přírodního sněhu (umělé zasněžování) až do večerních hodin při umělém světle.

Nadmořská výška 773 m
Telefon: +420-412 372 992, 602 951 852
Web adresa: www.ceskehory.cz/jedlova

V této lokalitě vznikla v roce 2009 legální trať pro sjezdová kola. Vlek jezdí i v léťe. Více informací viz. www.peklort.cz

Ski areál HORNÍ PODLUŽÍ

hornipodluziAreál se nachází mezi obcemi Jiřetín pod Jedlovou a Horní Podluží vedle silnice Varnsdorf - Děčín. Osvětlený areál pro Snowboardy (Boule, skoky překážky apod.). 2 velké vleky v délce 550m (Poma). Pro lyžařskou školu je k dispozici cca 115m dlouhé tažné lano pro děti a malý cca 150m dlouhý vlek. Lyžařská škola nabízí výuku klasického i carvingového lyžování a snowboardingu. Půjčovna vám zajistí kompletní lyžařské vybavení včetně skiservisu (kontakt: 605 201 807)

Parkoviště vedle vleku u silnice, osvětlení sjezdovky. Lyžařská škola. Sjezdovky jsou upravovány vlastní rolbou. Pro první pomoc a lékařskou pohotovost je k dispozici sněžný skůtr. Při nedostatku sněhu ale mrazu je sníh zabezpečován dvěma sněhovými děly a jedním zasněžovacím sloupem (letos bylo dokoupeno 3.snežné dělo).

Restaurace s barem má otevřeno celý týden od 10:00 do pozdních nočních hodin. U restaurace je k dispozici venkovní občerstvení.

Nadmořská výška 550 m
Adresa: Horní Podluží
Telefon: +420-412 379 181
E-mail: obecniurad@hornipodluzi.cz
 
Web adresa: www.ceskehory.cz/hornipodluzi
www.skiarealhornipodluzi.cz